Nowy kontrakt Pauliny Maj-Erwardt

9.06.2020

Grupa Azoty Chemik Police przedłużył umowę z Pauliną Maj-Erwardt. 

Doświadczona libero dołączyła do naszej drużyny przed rozpoczęciem minionego sezonu. Zagrała w 79 setach LSK, utrzymując przyjęcie na poziomie 54,89%. Dało jej to piąte miejsce wśród najlepiej odbierających w lidze. 

To drugi pobyt Maj-Erwardt w Policach. Sumując oba rozegrane u nas sezony, zdobyła dwa mistrzostwa, dwa puchary i dwa Superpuchary Polski. 

- Ostatnio rozmawiałyśmy z Martyną Grajber o poprzednim sezonie. Udało się stworzyć - razem ze sztabem, pracownikami klubu - zespół, który funkcjonował w odpowiedni sposób. Każdy zajmował się swoją robotą. My, jako zawodniczki, skupiłyśmy się na graniu. Nie myślałyśmy o trzymaniu szatni, bo atmosfera od początku była dobra. Nie martwiłyśmy się organizacją, bo wszystko było dopięte. Chyba mogę powiedzieć, że to była najlepsza lub jedna z najlepszych drużyn, w której grałam w karierze. Mam nadzieję, że w następnym sezonie uda nam się powtórzyć proces i zbudować podobną ekipę – mówi.

Paulina to piąta siatkarka, która zagra w barwach Chemika w sezonie 2020/21. Wcześniej informowaliśmy o Marlenie Kowalewskiej, Idze Wasilewskiej, Martynie Grajber i Wilmie Salas.